Powiat Żnin Start          pogoda Krym          Polo Tuning          Powozy pl          Pop Corn          Ponton 180D


Podstrony hynio portal Powiatowy Urząd przy w golubiu-dobrzyniu Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie Powiatowe Centrum Edukacyjne Kętrzyn Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku Powiatowy Urząd Pracy w Żninie Powiatowy Urząd Pracy Wolsztyn Powiatowy Inspektorat Nadzoru Poznań Powiatowy Inspektorat Weterynarii Kielce pks glowno
projekty domow jednorodzinnych lilia
stroje kingi rusin w tancu z gwiazdami
Greek Epigram in the Roman Empire: Martial's Forgotten Rivals

Newsletter Your E-mail Address:

  Subscribe
  Un-SubscribeLogin here
Uid 
Pwd
            
                     
         

 

Search This Site
two or three keywords

          
Tell a Friend About This Web Site!

Your Email  
Friend's Email
Message

     

                                       

                                                                                                                                     

 
Welcome to ArticleCity.com

hynio portal


Źródło

Zniewaga w sieci

Nastolatka z Barcina na jednym z popularnych portali zamieściła zdjęcie znieważające Policję. Funkcjonariusze monitorujący strony internetowe widząc to zareagowali natychmiast. Sprawa już trafiła do sądu dla nieletnich, który rozliczy dziewczynę.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Barcinie, w powiecie żnińskim monitorowali strony różnych portali internetowych. Na jednym z nich, wśród wielu zamieszczonych tam treści, zauważyli zdjęcie znieważające Policję. Funkcjonariusze szybko ustalili dane personalne właściciela konta oraz miejsce jego zamieszkania. Gdy tam pojechali w mieszkaniu zastali 16-latkę, która była autorką tej publikacji. Sprawdzenie twardego dysku komputera potwierdziło, że to ona zamieściła to zdjęcie. Nastolatka w obecności mamy złożyła wyjaśnienia. Sprawa trafiła już do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o konsekwencjach. Osobie dorosłej zgodnie z art. 226 § 3 kodeksu karnego za publiczne znieważenie konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej grozi do 2 lat więzienia.

Opracowano na podstawie informacji
kom. Krzysztofa Jaźwińskiego
oficera prasowego KPP w Żninie

Publikacja: Kamila Ogonowska
KWP w Bydgoszczy, Zespół Prasowy
Wielki Brat Patrzy...?Dzisiejsze, ciekawsze obserwacje z torfianek i okolicznych łąk oraz pól w
Złotnikach na W od Gąsawy w powiecie żnińskim, oraz z Gąsawy.

żuraw 11
gęgawa 30
czajka 25
krakwa 3 pary
głowienka 3 pary
łabędź niemy 15
dymówka- nad wodami już dużo
świergotek łąkowy ok 15 w parach i pojedyńczo
srokosz 1
błotniak stawowy 3 M 1 F
jer 1 M
droździk cn.4 w stadzie z kwiczołami (łącznie ok 250) na ściernisku rzepakowym
potrzosy, potrzeszcze, piecuszki
myszołów 3
kulczyk 2
stare gniazdo remiza
pliszka żółta+ siwa żerujące na zaoranym ściernisku po kukurydzyMałe miasteczko o nazwie folusz (czyt. dziura) o którym napisałem lezy w naszym województwie w powiecie żnińskim. Zgodnie z tym co napisałem w temacie poszukuję jakiegoś transportu to tej dziury. Interesują mnie wszystkie rodzaje połaczeń czyli PKP, PKS oraz prywatni przewoźnicy. Jestem na 99% pewny że żaden PKS ani pociąg tam nie dojeżdża. Ale może sie mylę. A może w pobliże Folusza dojeżdża cokolwiek. Drogę będę rozpoczynał z Bydgoszczy.
Jeżeli ktoś jest z okolic Folusza albo zna tą okolicę proszę o informację. Będę niezmiernie wdzięczny.Waliszewscy-Studzienki,powiat nakielski,Parafia Sipiory,Żurczyn-Parafia Samoklęski i
Parafia Rynarzewo-ewangelicka,Bydgoszcz.
Gutowicz-Nadborowo,p.Żniński,Parafia Gorzyce,Szubin,Żurczyn.
Chmielewscy-Studzienki.
Kulesza, Deptuła-Wyszków,Ochudno,Parafia Wyszków.
Jazischen, Jacyszyn-Bratyszów,p.Tłumacz,Parafia Niźnów (Ukraina)
Kto sprawdzi domek "mieszkam w powiecie Zninskim tj.miedzy Bydgoszcz a Gniezno" dla mnie domek super Pani Żaneta nie może doczekać się Aronka, Aronek Święta może już spędzi przy własnej choince:lol: zaraz kogoś spytam :oops::evil_lol:Pijany rowerzysta zatrzymany do kontroli drogowej wręczył policjantom łapówkę w wysokości 18 złotych i 25 groszy. Wydarzenie miało miejsce w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim.
Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za wszelką cenę chciał przekonać mundurowych, by ci odstąpili od wymierzenia mu kary. 47-latek przeznaczył na to wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

W efekcie mężczyzna trafił do aresztu. Teraz odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu na rowerze ale też za przekupstwo. Do policyjnego aresztu trafił również 25-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, który w miejscowości Wielowieś kierował citroenem berlingo po pijanemu. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,56 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był już raz skazany za jazdę po pijanemu, stracił prawo jazdy, jednak mimo tego usiadł za kierownicę. 25-latek też probował przekupić policjantów. W tym przypadku suma łapówki była jednak znacznie wyższa i wynosiła tysiąc złotych.

onet.plTak Pregunto.Prawidłowa odpowiedź i punkt.
Uzupełnienie informacji:

Marcinkowo Górne – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Gąsawa.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.

W Marcinkowie Górnym 24 listopada 1227 zginął w zamachu książę Leszek Biały. Wydarzenie to zostało upamiętnione wzniesieniem w 1927 pomnika według projektu Jakuba Juszczyka. W czasie II wojny światowej pomnik ten został zniszczony. Odrestaurowano go i ponownie odsłonięto w 1973.Dot.: FREE SAMPLES :>
  CZESC CHYBA SIE SPOZNILEM BO JUZ NIKOGO NIE MA ale chcialbym trsdycyjnie podzielic sie sukcesami:):jupi: :jupi: :jupi: :

exim tours
powiat piotrkowski
trzej towarzysze
orion pharma
urzad miejski żnin

numer 1 na dzis to powiat piotrkowski zajefajny dlugopis.DZIEKUJEMY:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:Ja mam info pod avatarem, dodam tylko, że to miejscowość w woj. kujawsko - pomorskim (powiat żniński ). Powodzenia z tą mapą, zajeboski pomysłTej nocy wiatr zrywał dachy
nat 23-02-2008, ostatnia aktualizacja 23-02-2008 09:27
link: http://www.rp.pl/artykul/96984.html

W Kujawsko-Pomorskim strażacy interweniowali w nocy z piątku na sobotę ponad 120 razy. Wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. W okolicach Olsztyna ponad sto stacji trasnformatorowych zostało pozbawionych prądu

"Bez prądu jest ponad tysiąc indywidualnych gospodarstw w okolicach Olsztyna, powodem uszkodzeń linii są spadające konary i wywracane na linie drzewa" - powiedziała Banasiewicz-Burdal. Zapewniła, że energetycy już przystąpili do usuwania skutków awarii.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego pogotowia energetycznego prądu pozbawione są także gospodarstwa w okolicach Kętrzyna i Lidzbarka Warmińskiego. Na razie nie jest znana dokładna liczba domostw pozbawionych energii.

Po nocnych wichurach pełne ręce pracy mają także strażacy. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie powiedział, że w nocy z piątku na sobotę straż interweniowała 47 razy - usuwała z dróg powalone drzewa i konary. W Piszu drzewo spadło na samochód, na szczęście nie było w nim ludzi.

W woj. warmińsko-mazurskim silny wiatr wieje od wczorajszego wieczoru, momentami jego prędkość dochodzi do 90 km/godz. Kujawsko-pomorscy strażacy interweniowali dziś w nocy ponad 120 razy. Wiatr zrywał dachy,łamał drzewa i zrywał linie energetyczne.

"Wiejący z prędkością ponad 130 km/h wiatr największe szkody poczynił w powiatach nakielskim, żnińskim i bydgoskim, oraz w samej Bydgoszczy, gdzie odnotowaliśmy połowę wezwań, jakie otrzymaliśmy tej nocy" - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego straży pożarnej.

W stolicy województwa wichura zerwała dach domu jednorodzinnego w dzielnicy Miedzyń i zdmuchnęła kilka blaszanych garaży w południowych dzielnicach miasta. W powiecie nakielskim doszło do zerwania dachów domów i zabudowań gospodarczych w dwóch gospodarstwach.

"Cały czas nasze jednostki pracują nad usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów, które tarasują przejazd, przede wszystkim na drogach lokalnych. Na szczęście do tej pory nie odnotowaliśmy ofiar w ludziach" - dodał Frątczak.
Źródło : PAP
Źródło: RzeczpospolitaPrzedstawię poniżej kilka fragmentów zabiegu stylistyczneo, na który sobie w Cieniu pozwoliłem. Jeden z krajów - Lechistan - jest zbliżony w wielu charakterystykach do średniowiecznej Polski. Chciałbym sprawdzić, jak przyjmie się zaproponowany przeze mnie sposób powiązania mitycznego Lechistanu z rzeczywistą Polską.
Każdy rozdział systemu będzie poprzedzony dotyczącymi tematu ekstraktami z Odnalezionej pod Żninem KRONIKI TROCZOWSKIEJ.
A oto fragmenty:

C
ień z południa jest grą fabularną, toczącą się w świecie, który poznaliśmy dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności. Od 12 III 2004 roku do 31 X tegoż roku, na terenie powiatu żnińskiego, w odległości dziesięciu kilometrów od łużyckich pozostałości w Biskupinie, wykopaliska ukazały oczom zdziwionych archeologów prastary jak się okazało, olbrzymich rozmiarów manuskrypt. Napisany został archaiczną, niezrozumiałą niemal polszczyzną. Dzięki uprzejmości profesora Drzewieckiego z katedry Radiochemii Uniwersytetu Poznańskiego, ustalono wiek owego znaleziska na 16.000 lat. Nie sposób odpowiedzieć na pytanie, jak księga zachowała się przez tyle tysięcy lat, zwłaszcza że okazało się, że była używana przez naszych przodków. Na marginesach znaleziono dygresje m.in. Biernata z Lublina, Mikołaja Reja z Nagłowic czy kronikarzy z klasztoru w Henrykowie...D
ość, wydaje się, dokładne mapy całego świata zostały sporządzone w pracowni kartografa Krenny w Tihany. Z całego zwoju, który uratowano po katastrofie statku „Wilga”, dotychczas udało się odtworzyć i przysposobić do wglądu Orindian zaledwie trzy – mapę świata, Lechistanu oraz Orindu.. Pozostałe, ze względu na swój katastrofalny stan rekonstruowane są na katedrze Nauk Humanistycznych im. Dragosława I, w Troczowie. Zespół szacownych mędrców, w skład którego wchodzą specjaliści z Troczowa, Ranicza i goście z Tihany, wkrótce udostępni zapewne kolejne arcydzieła borańskiego mistrza kartografii.
Tymczasem podziwiajmy te, które łaskawy Los uchronił od zniszczenia.
Kronika troczowska 1025 p.S.”Co wy na to?
Po trzecie. Revolto drogi! Jak cie lubię ! No ale, nie chodzi o żadne Okęcie, Heathrow, czy jakieś inne Walesy, obliczone wyłącznie na komercję i to najwyższych lotów, ale o coś bardziej przyziemnego, co można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ok, tylko ze takie ladowisko nie przyniesie miastu zadnych korzysci.
Przypomnialem cos sobie...
Okolo 10 lat temu planowano stworzyc na terenie d. poligonu w Gebarzewie [Cielimowie] aeroklub. Zwykla rowna laka na ktorej moglyby ladowac male samoloty i kilka blaszanych hangarow. Nawet na cos tak prostego nie stac tego miasta i powiatu...

Co do turystow i tzw biznesu... Emeryci z Wagrowca, Znina czy innej Slupcy ktorzy odwiedzaja Gniezno z okazji Swietego Wojciecha czyli tzw Wielkiego Dzwonu nie lataja samolotami. Przywoza ich wnukowie samochodami lub samodzielnie jezdza PKSem. Podobnie z NRD-owskimi ubogimi emerytami przyjezdzajacymi przez Gniezno w ramach wycieczek objazdowych po dawnych kresach wschodnich swojego kraju - ich nie stac na podroz samolotami a nawet gdyby bylo ich stac to takie ladowiska musialyby byc w kazdej miejscowosci na trasie wycieczki.
Pozostali turysci tez tylko objezdzaja rozne miasteczka i nie korzystaja z zadnych samolotow, podobnie jak wycieczki szkolne z przymusu pana ministra ktory nie pochodzi od malpy.
Hiszpanscy, niemieccy czy amerykanscy zolnierze NATO odwiedzajacy Powidz w ramach cwiczen maja swoje lotnisko w... Powidzu. Goscie Panasonica czy Veluxa maja dobre polaczenia z Lawica i godzine drogi do centrum Gniezna. Papiez juz nie przyleci a nawet gdyby kiedys mial przyleciec to czeka na niego nieuzywany plac do helikopterow przy Kostrzewskiego.

PS. Lawica, Szwederowo, Lublinek i Strachowice drzyjcie - nadchodzi Gniezno!


 

 


Copyright 2001-2099 - hynio portal